Etkinlik Planlaması

Türkiye, Orta Asya ve İslam ülkelerinde gittikçe gelişen uluslararası spor organizasyonlarında Euroasia Sports deneyimleri ile önemli başarılara imza atmıştır.

Markaların, şirketlerin ve kurumların hizmet verdikleri kişiler ile buluşma noktası olan etkinlikler, her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Euroasia Sports etkinlik planlaması hizmeti verirken her müşteri için ayrı bir proje ekibi oluşturmaktadır. Bu proje ekibi, etkinliğin müşterinin değerleri ile uyumlu olmasından, istenilen standartları yerine getirmesinden, etkinliğin en verimli şekilde geçmesinden ve sonuçlarının doğru ve sayısal olarak değerlendirilmesinden sorumludur.

Günümüzde bir spor ajansı Etkinlik Planlaması hizmetinde bir numara olmak istiyor ise, sadece müşterilerine hizmet vermek ile yetinmemeli, kendi etkinliklerini kendisi yaratabilmeli ya da yurtdışından etkinlikleri ülkesine getirebilmelidir. Euroasia Sports bu konunun önemini bilmek ile beraber 2011 yılının mayıs ayında düzenlediği Extreme Sailing Series İstanbul etkinliği ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştirmiştir....

Universiade 2011 Erzurum Kış Oyunları

27 Ocak – 06 Şubat 2011 tarihleri arasinda Erzurum’da gerçekleştirilmiş olan Universiade Kış Oyunları, son senelerde Türkiye’de düzenlenmiş en önemli çok branşlı spor organizasyonudur. Bu organizasyon Türkiye’nin doğu bölgesine yapılmış en büyük spor yatırımıdır.
Yatırım dahilinde, Erzurum’un altı farklı bölgesinde 5’i kapalı tesis olmak üzere 7 adet spor kompleksi kurulmuştur. 11 branşta 2000’e yakın sporcunun mücadele ettiği bu organizasyonda, her gün yaklaşık 20.000 kişi müsabakaları izlemiştir.
Organizasyon temellerinin oluşturulması esnasında, organizasyon komitesine hizmet edecek detaylı bir yol haritası olan Erzurum 2011 Master Plan, firmamız tarafından 2 yıllık saha çalışmaları ile güncellenen 4 versiyon ile hazırlanmıştır.
Bu plan, Universiade bayrağını Erzurum’un devralmasıyla başlayan ve organizasyon sonrasında da devam edecek dönem içerisinde, sportif etkinlikler, lojistik, pazarlama, sağlık, gıda hizmetleri, güvenlik, PR, IT, personel planlaması, bütçe planlaması ve bunun gibi pek çok birbirinden bağımsız etkinliğin tüm aşamalarını detaylı bir biçimde sunacak şekilde hazırlanmıştır.
  • FISU (Uluslararası Üniversiteler Spor Federasyonu) ve HDK yetkilileri tarafından beğeniyle karşılanan Erzurum 2011 Master plan doğrultusunda, Euroasia Sports ayrıca oyunların bütün Medya İletişim faaliyetlerini üstlenmiş ve başarıyla yerine getirmiştir.Erzurum 2011 Master Plan ve Erzurum 2011’in düzenli olarak FISU için düzenli olarak hazırlanan Gelişim Raporlularının dışında sonra oyunların ulusal ve uluslararası medya iletişim faaliyetlerini de başarıyla yerine getiren Euroasia Sports, Universiad 2011 konusunda ülkemize hizmetlerinin son halkasını da Erzurum 2011 Official Report ile tamamlamıştır.
erzurum2011_7
erzurum2011_2
erzurum2011_1
erzurum2011_4
erzurum2011_6
erzurum2011_3
erzurum2011_5
mersin-1920x1080-4

Euroasia Football Expo

Şirketimiz, 2007 Ocak ayında ülkemizde düzenlenmiş en kapsamlı futbol konferansı olan Euroasia Football Expo’yu başarıyla organize etmiştir.
Planlamadan lojistiğe, iletişimden organizasyona kadar tüm aşamalarıyla Euroasia tarafından yürütülmüş olan bu proje ile kurumumuz, yurtiçi ve yurtdışından sektörün önemli aktörlerini Antalya’da bir araya getirerek bu alandaki vizyonunu ortaya koymuştur.
  • Üç gün süren konferansa İngiltere Futbol Ligi Eski Başkanı David Sheepshanks, Premier Lig Finans Müdürü Javed Khan, İskoçya Ligi Genel Sekreteri Ian Blair, Mastercard, BP ve BenQ-Siemens gibi kuruluşların C.E.O, C.F.O ve pazarlama müdürleri konuşmacı olarak katılmışlardır. Etkinliğe bu süre içerisinde spor endüstrisinden 400’ün üzerinde katılımcı iştirak etmiştir.