EtkinlikYönetimi

Spor sektöründe düzenlenen organizasyon sayısı her geçen yıl çeşitlenerek artarken, spor izleyicisi de yeni etkinliklerle tanışma fırsatı yakalamaktadır.

Türkiye’nin büyük spor organizasyonları düzenlediği ve daha büyüklerine talip olduğu son yıllarda, düzenlenen etkinliklerin tüm ayrıntılarıyla dikkatli bir şekilde ele alınması ve yönetilmesi büyük önem arz etmektedir.

Euroasia Sports, alanında uzman, tecrübeli çalışma ekibiyle sorumluluğunu üstlendiği etkinliği detaylarla ele alarak bütüne tamamlamaktadır. Akreditasyondan ulaşıma, cateringden konaklamaya kadar tüm doneleri ayrı birer organizasyon gibi düşünerek hazırlayan Euroasia Sports, meydana gelebilecek tüm aksaklıkların provasını önceden yapmaktadır. Günümüzde, spor organizasyonları artık daha geniş kitlelere ulaşmakta ve medyada daha geniş yer bulmaktadır. Euroasia Sports olarak yaşanılacak en küçük bir problemin, tüm organizasyonun önüne geçerek spor izleyicisinin hafızasında kötü bir yer edinebileceğini biliyoruz. Bu yüzden de düzenlediğimiz her etkinlikte aynı detaycılık ve disiplinle çalışarak yönettiğimiz her etkinliğin kamuoyunda en yüksek PR değerini elde etmesini sağlıyoruz.

Extreme Sailing Series İstanbul 2011 / 2012 / 2014

Yelken sporunun Formula 1’i Extreme Sailing Series, 2011 yılının Mayıs ayında Türkiye’de ilk kez İstanbul’un Haliç sahilinde gerçekleştirildi.

Dünyanın bir çok ülkesinde milyonlarca izleyicinin hayranlıkla takip ettiği, yeryüzündeki en büyük yelkenlerin ve en hızlı katamaranların kısa bir parkur içerisinde yarışıp heyecanı en üst seviyeye taşıdığı organizasyon, ev sahibi şehir ortağı olarak Euroasia Sports’u seçmiştir.

27-29 Mayıs 2011 tarihlerinde Haliç’te gerçekleştirilen Extreme Sailing Series 2011 İstanbul etabı, Türkiye spor endüstrisinin en tecrübeli firmalarından Euroasia Sports tarafından etkinliğin yaratıcısı ve uluslararası organizasyonun sahibi OC Events ve Türkiye Yelken Federasyonu ortaklığında hayata geçirilmiştir. Etkinliğin uluslararası iletişim faaliyetlerini OC Events, yerel iletişim faaliyetlerini ise firmamız tarafından yürütülmüştür.

Başarılı geçen ilk yılın ardından Extreme Sailing Series, İstanbullu izleyicilerle 7-10 Haziran 2012 ve 11-14 Eylül 2014 tarihlerinde tekrar buluştu. 2012 yılında Ahırkapı’da gerçekleştirilen yarışlar, 2014’te ise Yenikapı’da yelken severlerle buluştu.

Türkiye’nin de içinde bulunduğu 9 ülkede gerçekleştirilen yarışlar, dünyanın en hızlı teknelerini en iyi yelkencilerle buluşturmaktadır. Extreme Sailing Series ilk günden beri; Olimpiyat, America’s Cup ve Okyanus yarışçıları ile pek çok disiplinde Dünya’nın en iyi denizcilerinin ilgisini çekmiştir. Birçok destekleyici aktiviteyle birlikte, muhteşem görünümlü Extreme 40 katamaranları 65 km/s hızla yarışırken, doğrudan VIP, medya ve izleyici tribünlerinin önünde Haliç’te gerçekleşen yarışlar, büyük heyecan yaratmıştır.

  • Firmamız ayrıca, spor iletişim ve etkinlik yönetimi konusunda da Türkiye’nin en tecrübeli ekibine sahip olduğunu ispatlayarak, Extreme 40’s ve daha birçok üst düzey yelken etkinliğinin yayınlarını Televizyon kanallarına pazarlamaktadır. Etkinlik, yelken yarışları içerisinde en iyi 5 yarıştan biri olarak gösterilmiş ve Uluslararası Yelken Federasyonu (ISAF) tarafından Özel Etkinlik Statüsü’ne geçirilmiştir. Yarışlar gün geçtikçe, yüksek seviyede bölgesel ve uluslararası medya yayını (her yıl artış) ile aktif ve hızla artan internet takipçileriyle birlikte kayda değer bir seyirci sağlamaktadır. 4 yıl boyunca Avrupa’da başarılı yarışlar çıkarttıktan ve Extreme Sailing Asia 2009 açılışından sonra, Extreme Sailing, 11 aydan fazla bir sürede, 3 kıtadan 9 etkinlik ile birlikte gerçek bir küresel platforma dönüşmüştür. Bu platformda 15 ülkeden gelen sporcular, 8 ülkeden 11 takım ile temsil edilmektedir.

    Esnekliği ve ticari değeri maksimuma çıkarmak için profesyonel yönetim, gerçek ve eşsiz VIP deneyimleri, üst düzey yarış heyecanı ve hem yerel hem de küresel medya için en uygun yelken içeriklerinden bir tanesini sunan Extreme Sailing’in, Euroasia Sports’la buluşması sonrasında ortaya mükemmel bir organizasyon çıkarılmış ve tüm dünyada canlı yayınlanan yarışlarda ülkemiz ve İstanbul en iyi şekilde tanıtılmıştır.

extreme sailing series-turkey-500x320-2
extreme sailing series-turkey-500x320-10
extreme sailing series-turkey-500x320-9
extreme sailing series-turkey-500x320-8
extreme sailing series-turkey-500x320-7
extreme sailing series-turkey-500x320-6
extreme sailing series-turkey-500x320-5
extreme sailing series-turkey-500x320-4