Spor Yayın Hakları

Spor dünyası, birçok yerel ve küresel oyuncuyu içinde barındırırken bir tanesi, her geçen yıl daha da büyüyerek bugün en önemli oyuncu konumuna gelmiştir: Spor yayıncılığı...

Euroasia Sports çözüm ortakları ile beraber Türkiye’nin dışında Doğu Avrupa’dan, Orta Asya ve Orta Doğu’ya kadar geniş bir coğrafyada lig maçları ve farklı branşlarda birçok büyük spor organizasyonun yayın prodüksiyonunu gerçekleştirmektedir.

Bugün spor dünyasında telaffuz edilen rakamların neredeyse yarısı, etkinliklerin yayın haklarının satışından elde edilen gelirlerden oluşmaktadır. Örneğin, İngiliz Sky Sports ve Setanta ortaklığı, İngiltere Premier Ligi’nin 2010-2013 yayın haklarını elinde bulundurmak için her sezon 1.3 milyar sterlinlik bir ödeme yapmaktadır. Bu kadar büyük meblağların bulunduğu bir ortamda Euroasia Sports, şeffaflığı kendisine ilke edinerek, hedef etkinliklerle yayıncıları bir araya getirmekte ve iki taraf için de en efektif çözümü üretmektedir. Spor yayın hakkı değerlerinin belirlenmesi ve medya stratejisinin oluşturulması konusunda alternatifli çalışmalar yaparak iş ortaklarına en iyiyi seçme şansı tanıyan Euroasia Sports, aynı zamanda etkinliğin takipçileriyle buluşmasına yardımcı olmaktadır.

TRT ve Tivibu Yayın Hakları Anlaşması

Euroasia Sports, MP Silva ile TRT’yi bir araya getirerek 2012-2015 yılları arasında;
  • İtalya "Serie A"
  • Fransa "Ligue 1"
  • İngiltere "FA Cup"
  • 5 Adet İngiltere Milli Takım Maçı
yayınlarını TRT ve Tivibu platformlarıiçin sağlamıştır.
yayınlarını TRT ve Tivibu platformlarıiçin sağlamıştır.