TV Prodüksiyon

Sporun her alanında başarılı faaliyetlerine her geçen gün yenilerini ekleyen Euroasia Sports spor içerikli televizyon programlarının prodüksiyonunu tecrübeli kadrosu ve teknolojik alt yapısı ile gerçekleştirmektedir.

Futbol Prensi

Futbol Prensi, gençleri hayalleriyle buluşturan bir yetenek yarışmasıdır.

Tüm dünyada ilgiyle takip edilen, izlenme rekorları kıran American ıdol, X Factor gibi yarışmaların da yapımcısı olan Freemantle’ın ve Kickworld Wide’ın format sahibi olduğu Futbol Prensi, yayınlandığı her ülkede büyük yankı uyandırmıştır. Türkiye’de Euroasia Sports tarafından Türkiye’nin en önemli sportif sosyal sorumluluk projesi olarak TRT Spor’da yayınlanmak üzere projelendirilmiş ve prodüksiyonu yapılmıştır.

Program, ülke çapında 15 şehirde yaşayan 14-16 yaş aralığındaki futbol heveslisi 1000’lerce genç arasında yapılan şehir elemeleri ile başlamış, şehir elemelerinde başarılı olan gençlerin katılımı ile gerçekleşen heyecanlı yarı finaller etabı ile devam etmiş, devamında çocukların kişisel, iletişimsel ve futbol yeteneklerinin test edildiği, eğlenceli aktivitelerin bulunduğu final bölümleri ile son bulmuştur.

Programda antrenörlük ve eleme görevlerini İngiltere’den getirilen, konusunda uzman alt yapı antrenörleri yapmış olup, ülkelerinin önemli futbol figürleri de programa jüri üyesi olarak katkıda bulunmuştur. Ayrıca programın çeşitli safhalarında konuk olan Liverpool FC’nin efsane isimleri gençlere futbola yönelik eğitimler vermiş ve futbola yönelik deneyimlerini paylaşmışlardır.

Liverpool Futbol Akademisi Türkiye’ye gelmiş ve yarışmacıların oluşturduğu takımla hazırlık maçı yapmıştır.

Büyük Final’e kalan 3 gençten Emin Altunay yarışmayı kazanarak Liverpool FC Akademisi’nde 1 yıl eğitim görmeye hak kazanmıştır. İkinci olan Emre Gürsoy ise İngiltere Lig 1 takımlarından Crew Alexandra’nın altyapısında oynama şansı yakalamıştır.

Spor Özel

Hafta içi her sabah ülkenin en çok izlenen spor kanallarından biri olan TRT SPOR ekranlarında "Spor Özel" adıyla Türkiye'den ve dünyadan spor haberlerinin yanı sıra özel röportajların da yer aldığı program yayınlanmıştır.

Alternatif spor dallarına öncelik verilen programda sadece kadınlara özel bir bölüm de yer almıştır.

1 Numara

Türkiye’nin spor bilgi yarışması “ 1 NUMARA” spor bilgisini ölçerken eğlenmek, yarışmak ve muhteşem ödüller kazanmak isteyenler için haftaiçi hergün TRT Spor ekranlarında yayınlanmıştır.

Sporun her branşından sorularla bilgi ölçen programda yarışmacılar Final Four, Wimbledon ve Dünya Kupası Yarı Final’i gibi önemli organizasyonları yerinde izleme fırsatını yakalamışlardır.

TRTSpor.com.tr

Sporun her alanında Türkiye'nin tercih edilen markası olan Euroasiasports, yakın tarihte ciddi bir sorumluluk daha üstlendi.

Euroasiasports, hizmet alanlarından biri olan 'Spor Yayıncılığı' konusunda devrim niteliğinde bir projeyi daha hayata geçirdi. TRT Spor'la stratejik ortaklığa soyunan Euroasiasports, www.trtspor.com.tr'nin hayata geçmesini ve rekabetçi internet ortamında başarılı bir şekilde varolmasını sağladı.

2011 Eylül-2013 Eylül arasındaki dönemde internet haberciliğine yeni bir anlayış getiren TRT Spor ve Eurosiasports, 24 aylık dönemde yepyeni bir marka yarattı.

Spor kamuoyunun her gelişmeden an be an haberdar olmasını sağlayan www.trtspor.com.tr; takip edilen, güvenilirliğini ispatlamış, internet kullanıcılarının uğrak adresi haline gelen bir platform olmayı başardı.

Böylesi kısa bir dönemde 260 binin üzerinde twitter, 220 binin üzerinde facebook kullanıcısına ulaşan www.trtspor.com.tr, her gün toplamda yarım milyona yakın sosyal medya kullanıcısının tercih ettiği bir bilgi kaynağı haline geldi.

www.trtspor.com.tr, Türkiye'de ilk 300'de varolmayı başarmış bir internet sitesi olarak yayın hayatına devam etmektedir.